Měly by se děti letos na podzim vrátit do školy? Zde je to, co si myslí 12 rodičů

click fraud protection

Měli bychom poslat naše děti letos na podzim zpátky do školy? To je otázka, která má na mysli každého rodiče, bez ohledu na to které školy znovu otevírají. Velkým problémem je bezpečnost dětí a COVID-19. To však přináší mnoho menších otázek ke zvážení. Jak bude sledován zdravotní stav studentů a učitelů? Jsou školy dobře větrané a schopné řádné dezinfekce? jsou školní sestry připravený? Jak budou přeskupovat třídy? Vůle masky poskytovat studentům a učitelům? A co nějaký druh třídenního volna, třídenního hybridu dálkového a osobního učení? Jsou autobusy a řidiči připraveni společenský odstup? Pomohou školy studentům, kteří nemají přístup k silnému internetu, splnit požadavky pro výuku na dálku?

Na žádnou z těchto otázek neexistují jednoduché odpovědi. Proměnných je příliš mnoho; stejně tak i neznámí. Ano, školní obvody po celé zemi usilovně pracují na vytvoření plánů znovuotevření a pohotovostních plánů, pokud by to nebylo možné. Ale jak jsme se za posledních šest měsíců dozvěděli, COVID se o plány ve skutečnosti nestará.

Co si tedy rodiče myslí? Mluvili jsme s tuctem otců o tom, zda na podzim pošlou své děti zpět do školy. Někteří si myslí, že školy budou splňovat normy a plánují posílat své děti; jiní postrádají důvěru školy a ostatních rodin a plánují nechat své děti doma. Tady neexistuje správné nebo špatné rozhodnutí. Místo toho existuje pouze dlouhý seznam kladů a záporů, které umožňují rodičům činit nejlepší rozhodnutí jako právě teď. A tato rozhodnutí se samozřejmě mohou změnit zítra, za týden nebo v první den školního roku 2020-2021. Jediná jistota je teď nejistota.

Ano. Školy zatím dělaly všechno správně

„Škola mého syna – soukromá katolická škola – během toho všeho pořádala letní tábor a velmi mě ohromila opatření, která přijali, aby se ujistili, že jsou všichni v bezpečí. Děti, učitelé a poradci se myjí a dezinfikují každých 10 nebo 15 minut a v dohledu není žádný povrch, který by nebyl otřen nebo dezinfikován. Všichni zaměstnanci nosí masky a je jasné, že všichni berou věci vážně. Pokud je tábor nějakým náznakem toho, jak bude probíhat školní den, neměl bych problém svěřit jim své děti. Ukázali mi, že zdraví a bezpečnost jsou nejvyšší prioritou, což je více, než mohu říci o mnoha jiných školách v této oblasti.“ – Chris, 34 let, Ohio 

Ne. Vůbec se necítím sebevědomě.

„Kdybych tak mohl odpovědět na tuto otázku meme Randyho Jacksona, který řekl: ‚To bude ode mě ne, dawgu‘, řekl bych. Ve hře je prostě příliš mnoho proměnných na to, abych se cítil bezpečně nebo sebevědomě. I když všichni učitelé nosí roušky a všechno dezinfikují, stačí doslova jen jedna nedbalá nebo sobecká osoba, aby rozšířila COVID na někoho dalšího, kdo jej pak může přinést do školy. Odtud by to byla katastrofa. Myslím, že proto bych řekl ne. Znám většinu rodičů dětí ve třídě mé dcery a nevěřím jim, že to všechno berou vážně." – Josh, 35 let, Pensylvánie 

Pošlu své děti zpět, pokud zaměstnávají a zmenšují velikost třídy 

„Pošlu své děti zpět, pokud se plán na zmenšení tříd skutečně uskuteční. Jedině tak se budu cítit bezpečně. V současné době je ve třídě mé dcery ve školce 25 dětí. I bez pandemie je to víc než dost kýchání, kašlání a booger utírání k šíření bakterií po celé místnosti. Mluvilo se o rozdělení třídy na polovinu, s čímž bych byl v pořádku. Zdá se to zvládnutelné a mám pocit, že škola by dezinfekci a úklid brala vážně. Takže pokud dokážou zajistit personál a najít prostor, aby se tento plán uskutečnil, jsem s tím spokojený." – Nathan, 29, Connecticut

Nemyslím si, že jsme tam ještě

"Myslím, že nemůžu. Co to vypovídá o bezpečnosti otevření školy, pokud školní rada místo osobního setkání pořádá virtuální schůzky, aby rozhodla, zda je bezpečné otevřít školu, či nikoli? Nebudí moc důvěry, když vědí, že odpovědní lidé nebudou riskovat, že půjdou do zařízení, ale očekávají, že to udělají děti a učitelé. Na začátku léta jsem doufal, že do začátku školy se věci vyřeší, ale myslím, že tam ještě nejsme. Alespoň ne tam, kde se cítím bezpečně poslat své děti zpět.“ – Patrick, 30 let, New Hampshire

Pošleme ho zpět. Ztratil tolik pokroku.

„Náš syn se vrátí. Má autismus a každodenní sociální interakce a akademická výuka jsou nezbytné pro jeho rozvoj. Děsí mě, jak velký pokrok jsme mohli ztratit díky loňským zavřením škol. Virtuální učení bylo fajn, ale daří se mu, když může vidět své přátele a být ve skutečné třídě. Myslím, že školy budou brát věci vážně a upřednostnit bezpečnost, takže nemám problém ho poslat zpět, pokud se znovu otevřou. – Will, 29, Florida

Je příliš těžké to teď říct.

"Nejsme rozhodnuti. Všechno se mění ze dne na den. Nejen se situací ve škole, ale s celou pandemií obecně. Neexistují žádné přímé, definitivní odpovědi. Jeden den se to uklidňuje, druhý den je to největší skok, jaký jsme od začátku viděli. Takže pro nás je prostě nemožné se rozhodnout. Samozřejmě bychom rádi plánovali dopředu a řekli, že naše děti určitě pošleme nebo nepošleme zpět do školy. Ale jak to můžeme reálně udělat, když je tu tolik nejistoty?" – John, 34 let, New York

Rozhodně ne. Potřebuji mnohem více ujištění

"Žádný zatracený způsob." Tak silně cítím, že neposílám naše děti zpět do školy. Neexistuje absolutně nic, co by místní, státní nebo federální vláda udělala, aby mě přiměla přemýšlet: „Ano, zdá se, že je naprosto bezpečné poslat své děti do budovy plné stovky dalších dětí, jejichž rodiče neznám.“ Kdybych mohl bez stínu pochybností říci, že Věděl jsem, že rodiče všech studentů nosí roušky, dezinfikují a obecně to berou vážně, ve škole budu první v řadě znovu otevřen. Ale není to možné. Budu tedy potřebovat mnohem více ujištění, než nějaké pumpičky na dezinfekci rukou a bělicí ubrousky v každé třídě, abych podstoupil toto riziko.“ – Reed, 34 let, Ohio 

V žádném případě. Ostatním rodičům vůbec nevěřím.

"Ani náhodou. A víte proč? Na Facebooku se přátelím se spoustou rodičů spolužáků mého syna a viděl jsem spoustu příspěvků, díky kterým jsem si uvědomil, že jsou všichni idioti. Jedna maminka zveřejnila selfie v přeplněném baru. Mnoho z nich je antimaskových. Jeden rodič dokonce řekl něco jako: ‚Doufám, že to moje dítě dostane, takže dostane protilátky a už to máš za sebou!‘ A já se prý cítím dobře, když posílám svého syna do školy s těmi pitomci‘ děti? V žádném případě. Místo toho budu hledat učitele." – J.C., 33, Severní Karolína

Ano. Ale jen proto, že moje dcera navštěvuje malou soukromou školu.

"Myslím, že pošleme našeho syna a dceru zpět do školy, pokud bude na podzim pokračovat. Je to malá soukromá škola – to je hlavní důvod. Jejich třídy nejsou větší než deset dětí a učitelé byli velmi komunikativní ohledně opatření, která plánují přijmout, pokud by školní rok začal včas. Myslím, že to je vše, co může rodič v této situaci žádat – poctivost a upřednostňování bezpečnosti. Kdyby šli do větší školy, s více studenty a více rodiči, které jsme neznali, byl by to jiný příběh. Ale pokud jde o školní komunitu, myslím, že jsme všichni na stejné vlně, pokud jde o to, co se musí stát, až se děti vrátí." – Camden, 32 let, Indiana

Chci. Moje žena ne. Stále na to musíme přijít.

„Moje žena a já se v celé situaci neshodneme. Myslím, že to bude v pořádku, upřímně. Ale myslí si katastrofálně a děsí se toho, že se jeden ze spolužáků naší dcery ukáže jako opice z Nákaza a hackování COVID všude. V našem okrese znám spoustu učitelů. S několika z nich jsem chodil na střední školu. A zdá se, že všichni si myslí, že školy se nevyhnutelně znovu otevřou. Pokud je to tak, nedovedu si představit, že by všichni zúčastnění neučinili všechna opatření, aby zabránili něčemu. Možná jsem v tom naivní. Možná moje žena reaguje přehnaně. Doufám, že na to přijdeme, až přijde čas." – Greg, 39 let, Oregon 

Pokud existuje nějaký model hybridní školy, pak ano.

„Pokud bude zaveden hybridní virtuální/osobní výukový model, myslím, že naši dceru pošleme zpět do školy. Byli jsme velmi ohromeni tím, jak škola zvládla předčasné uzavření tím, že vše převedla na online výuku. Takže víme, že je to možná a životaschopná možnost. Ale také víme, že sedět před počítačem není totéž jako být ve třídě s přáteli, učit se hrát a komunikovat. Mluvilo se o třech dnech ve třídě, dvou dnech učení z domova, což by podle mě byla dobrá cesta. Alespoň vidět, co se stalo. Myslím, že mnoho škol a rodičů se na to dívá jako na situaci buď/anebo. Pošleme je zpět na plný úvazek, nebo ne. Ale nemusí to tak být a myslíme si, že by to byl bezpečný a účinný kompromis." – Alan, 38 let, Jižní Karolína

Vím, že je to riskantní, ale oni se vrátí.

„I když vím, že je to riskantní, myslím si, že tváří v tvář musí existovat škola, zvláště v tak mladém věku. Můj syn skutečně miloval online učení, které dělal na konci minulého školního roku. Myslím, že je to proto, že to byla novinka. Bylo to jako FaceTiming vašim přátelům najednou, což byla zábava a cool a skvělá náhrada za osobní učení. Mentálně si myslím, že děti potřebují být kolem jiných dětí. Opravdu nemají ponětí, co se právě teď děje, a pro děti ze základních škol jsou to neuvěřitelně formativní roky. Domnívám se, že přijetí náležitých opatření v kombinaci s ostražitým přístupem umožní efektivní obnovení škol. A já jim věřím, že to udělají." – Steve, 37 let, Georgia

Co říkají nové směrnice CDC o znovuotevření škol

Co říkají nové směrnice CDC o znovuotevření školKoronavirus

Centers for Disease Control and Prevention má rozhodovací stromy, které mají pomoci lidem, kteří mají na starosti znovuotevření různých sektorů amerického života v USA. brázda COVID-19. Je jich cel...

Přečtěte si více
Rozšíření prohlížeče Netflix Party vám umožní sledovat s ostatními odděleně

Rozšíření prohlížeče Netflix Party vám umožní sledovat s ostatními odděleněKoronavirus

Všichni bojujeme s tím, jak na to mít společenský život a vidět lidi, na kterých nám záleží, aniž bychom byli uvnitř stejná místnost jako oni. Tento společenský odstup je těžší, než to zní, ale naš...

Přečtěte si více
Koronavirus! Wildfires!: Co říct dítěti, které se bojí zpráv

Koronavirus! Wildfires!: Co říct dítěti, které se bojí zprávVyděšenýStrachMechanismy ZvládáníKoronavirusEmoční VývojPéče O Sebe

Strach je přirozenou součástí života dítěte. Může to začít vodou, schody a sousedským psem, vše soběstačné a trojrozměrné. Pak se vnější svět pomalu vplíží dovnitř. Slyší o havárii letadla, lesním ...

Přečtěte si více