Jak jsem změnil názor na výprask svých dětí

click fraud protection

Následující bylo syndikováno z Quora pro Otcovské fórum, komunita rodičů a influencerů s náhledy na práci, rodinu a život. Pokud se chcete připojit k fóru, napište nám [email protected].

V jakém věku byste měli přestat plácat své děti?

Věk nula. Mám omezenou velikost vzorku, ale zde je můj příběh:

Jako dítě jsem dostal výprask. Můj otec to dělal střídmě, pouze ve věku 4–10 let, kde by to mohlo být užitečné. Dopředu mi vysvětlil, proč to dělá – nikdy mě neudeřil ve vzteku nebo spontánně. Udeřil dost silně, aby bodl, ale nikdy ne tak silně, aby si udělal modřinu. Trefil mě jen do hýždí. Vždy to bylo za určitým účelem a nikdy to nebylo ponižující. Nikdy jsem se necítila jako „špatné dítě“.

Unsplash / bady qb

Unsplash / bady qb

Když jsem se měl stát poprvé otcem, dlouze jsme o tom s manželkou diskutovali. Měla podobnou zkušenost, když vyrůstala. Dohodli jsme se, že totéž uděláme i pro naše děti. Naše zdůvodnění bylo, že „někdy je to jediný způsob, jak upoutat pozornost dítěte“.

Ale 2 minuty poté, co se narodil můj syn, se mi moje žena podívala do očí a řekla (co se zdálo mimo modrá), "Nikdy se toho dítěte nedotkneš." Mluvila o poporodní oxytocinové záplavě, ale ona myslel to vážně.

A tak jsme to neudělali.

"Nikdy se toho dítěte nedotkneš."

Vyžadovalo to větší míru kreativity a zapojení do disciplíny bez výprasku, ale zpětně to je vlastnost, ne chyba.

Po 5 dětech (dobře, nejsem úplně přes celý proces se všemi 5) to nebylo těžší ani jednodušší. Nemůžu říct, že jsem nebyl v pokušení. Ale naše děti jsme nezasáhli. A výsledky jsou v souladu s tím, co říká výzkum.

Je to k lepšímu. Nebijte své děti.

Kevyn Nightingale je daňový účet, manžel a otec 5 dětí. Přečtěte si více od společnosti Quora níže:

  • Opravdu nedávají nastávající rodiče přednost pohlaví svého dítěte?
  • Měli jste někdy problém se svou drahou polovičkou na téma mít děti? Jak jsi to vyřešil?
  • Oddalování porodu: Kolik let je příliš staré?

Chcete tipy, triky a rady, které skutečně využijete? Klikněte zde a přihlaste se k odběru našeho e-mailu.

Pink o tom, proč už nebude zveřejňovat své děti na sociálních sítích

Pink o tom, proč už nebude zveřejňovat své děti na sociálních sítíchRůzné

Pink není cizí rodiče-shamers online. Nyní však popový zpěvák, který je známý její ohnivé návraty, má konečně dost. Při pondělním vysílání Show Ellen DeGeneres, Růžový oznámila, že už nebude zveřej...

Přečtěte si více
Proč bylo těchto 6 knih zrušeno panstvím Dr. Seusse

Proč bylo těchto 6 knih zrušeno panstvím Dr. SeusseRůzné

Cenzura je špatná, kromě případů, kdy čtete knihu nahlas tříletému dítěti. Podívejte, miluji Raye Bradburyho 451 stupňů Fahrenheita protože uznávám problém s obviňováním problémů společnosti na něk...

Přečtěte si více

'Obi-Wan Kenobi' má nejlepší rodiče Star Wars všech dobRůzné

Velká zpráva o nové sérii Disney+ Star Wars, Obi-Wan Kenobi, je, že na rozdíl od naprosté většiny filmů Star Wars, tento příběh představuje rodiče, kteří činí zdravá rozhodnutí o svých dětech. Jako...

Přečtěte si více