Myślisz o udziale niani podczas COVID-19? Oto, co warto wiedzieć

click fraud protection

Praca z domu. Oglądanie dzieci. Przygotowanie do nauki zdalnej. Rodzice nie mogą w nieskończoność utrzymywać tego całodobowego zarządzania. W związku z tym pandemia COVID-19 zmusiła rodziców do znalezienia rozwiązania dla wszystkiego od: opieka nad dzieckiem do nauki przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów w zarządzaniu. Jedno takie rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem? Udział niani.

Udział niani jest dokładnie tym, na co wygląda: dwie lub więcej rodzin tworzą układ, aby podzielić usługi niani. Akcje niani były dostępne przed koronawirusem, szczególnie w miastach, w których przedszkola mają listy oczekujących. Ale pandemia ma więcej rodzin, które rozważają to jako opcję, ponieważ żłobki zamykają lub zmniejszają liczbę dzieci, które mogą pomieścić. Dzielenie się nianią ma sens jako sposób na „podding” lub ograniczenie kontaktu tylko do garstki członków spoza rodziny.

Więc jeśli szukasz wspólnego układu opieki lub po prostu chcesz wiedzieć, w co się pakujesz, oto, o co chodzi w dzieleniu niani.

Jakie są zalety akcji niani?

Udział niani to po prostu umowa biznesowa między dwiema rodzinami i nianią, w której niania zgadza się otrzymywać wynagrodzenie za opiekę nad dziećmi obu rodzin. Udział niani zapewnia niani dodatkowy dochód i zapewnia rodzinom wiele korzyści płynących z niani w pełnym wymiarze godzin, a także z opieki dziennej, a mianowicie:

    • Dostępność: W obszarach, w których żłobki są ograniczone, a listy oczekujących długie (szczególnie dla niemowląt), ogólnie łatwiej jest znaleźć sytuację, w której niania jest dzielona
    • Ścisły nadzór nad dzieckiem lub dziećmi: Zazwyczaj jedna niania obserwuje dwoje do trojga dzieci, w porównaniu do stosunku jednego do sześciu lub więcej opiekunów do dzieci w przedszkolach
    • Elastyczność: Ustalenia dotyczące harmonogramu, lokalizacji, posiłków i przekąsek itp. są dokonywane przez uczestniczące rodziny, a nie podyktowane przez administrację opieki dziennej
    • Koszt: Zwykle dwie trzecie tego, co niania kosztowałaby samą rodzinę i zazwyczaj jest równa czesnemu za opiekę w przedszkolu
    • Interakcji społecznych: Rodziny zazwyczaj współpracują z innymi rodzinami, które mają dziecko lub dzieci w podobnym wieku, co daje dzieciom możliwość nawiązywania kontaktów towarzyskich z osobą nie dorosłą
    • Bezpieczeństwo: W czasach Covid-19 udział niani pozwala dzieciom bezpiecznie działać w „kapsułce”, dzięki czemu interakcje są znacznie bezpieczniejsze.

Carmen Chan, matka dwójki dzieci z San Francisco, potrzebowała elastyczności przy swoim pierwszym dziecku, Jamesie. Udział niani zapewnił dokładnie to, czego pragnęła ona i jej rodzina. Poza tym cena była odpowiednia.

„Wiedzieliśmy, w jaki sposób chcieliśmy, aby się nim zaopiekowano, jak chcieliśmy, aby wszystko było ustawione, kiedy odwozimy go i odbieramy, jak będzie karmiony, jakie czynności będzie wykonywał” – mówi. „Chcieliśmy bardziej oddanej opieki, niż mogłaby zapewnić opieka dzienna, ale nie było nas stać na nianię dla siebie. Kolejną najlepszą rzeczą była akcja niani”.

Jak działa dzielenie niani?

Zawarcie umowy o udział w niani zaczyna się od znalezienia odpowiedniej rodziny do dzielenia się i znalezienia właściwej niani, niekoniecznie w tej kolejności. Po ustaleniu który swojego udziału niani, określisz Co.

Znalezienie zarówno zgodnej rodziny (lub dwojga) jak i dobrze wykwalifikowanej niani, z którą wszyscy się zgadzacie, może wydawać się zniechęcające. W praktyce jednak proces ten może przebiegać stosunkowo szybko. Wiele popularnych witryny opieki nad dziećmi takie jak Nannylane i Care.com mają specjalne sekcje udostępniania niani, w których możesz połączyć się zarówno z nianiami, jak i innymi rodzicami, którzy szukają tego samego. Pozwalają również znaleźć nianię, która będzie pracować z tobą i inną rodziną, z którą chciałbyś się dzielić.

Społeczności rodzicielskie, takie jak grupy na Facebooku, są również doskonałymi miejscami do wyszukiwania. W ten sposób Chan znalazła swój układ z nianią.

„Naszym planem było być gospodarzem, więc najpierw mieliśmy poszukać niani, a potem rodziny” — mówi Chan. „Poszedłem do [internetowej społeczności rodziców z siedzibą w San Francisco] i poprosiłem o rekomendacje niani. Ale zobaczyłem post od pobliskiej mamy, która chciała się podzielić, więc sięgnęłam. Mieli nianię dla swojego pierwszego dziecka i szukali udziału niani dla drugiego dziecka.

Chan nie wiedziała nic o rodzinie, kiedy początkowo odpowiedziała na post. Ale po kilku rozmowach telefonicznych na temat logistyki wydawało się, że może zadziałać. „Miło, że mieli już doświadczenie z nianią – myślałem, że możemy się od nich wiele nauczyć”.

Rodzina miała już nianię, więc skontaktowali z nią Chana. Rozmawiała przez telefon z nianią Beatriz, aby zapytać o swoje doświadczenia przed i z obecną rodziną. „Zapytałem ją o jej osobiste i szkolne pochodzenie oraz kilka pytań sytuacyjnych, takich jak:„ A jeśli James nie chce się zdrzemnąć? A jeśli dwoje dzieci kłóci się o tę samą zabawkę? Powiedziała mi, jak sobie z tym poradzi.

Kiedy była zadowolona, ​​Chan i Beatrix spotkali się osobiście w domu drugiej rodziny i przeprowadzili sprawdzenie przeszłości Care.com.

Care.com to także sposób, w jaki wspólna niania Chana początkowo znalazła swoją pracę jako niania: „Miałam profil i zajmowałam się dziećmi, a potem miałam okazję do niani” – mówi Beatriz. „W momencie, gdy omawialiśmy udział niani, miałem pięć lat doświadczenia, w tym dwa z rodziną, która stała się częścią udziału niani”.

Beatriz lubi udział niani, ponieważ dwie rodziny to nie jedna, a dzieci mają z kim się bawić.

Ile kosztuje udział niani?

Całkowity koszt dzielenia niani wynosi około dwóch trzecich tego, co zwykle płacisz, aby mieć własną – oczywiście nianie pobierają więcej, aby opiekować się większą liczbą dzieci. W typowym udziale niani uczestniczące rodziny dzielą koszty. Więc jeśli twoja niania pobiera 30 USD za godzinę, spodziewaj się, że zapłacisz 15 USD za godzinę, jeśli dzielisz się z inną rodziną. Oczywiście elastyczność udziału niani oznacza, że ​​Ty i druga rodzina lub rodziny możecie określić ile każdy z was płaci w oparciu o kryteria, które stosujecie w danej sytuacji — kto jest gospodarzem, na przykład instancja.

„Stawka, którą zapłaciliśmy, pochodziła z umowy drugiej rodziny” — mówi Chan. „Okazało się dla nas, że było to pół na pół i płacenie niani czekiem bezpośrednio co dwa tygodnie”.

Jak w przypadku jednorodzinnej aranżacji niani, podatki od niani są ważne. Zarówno ty, jak i druga rodzina musicie ustalić się jako pracodawcy w gospodarstwie domowym z IRS i w swoim stanie, płacić niani osobno, potrącać i odprowadzać odpowiednie podatki do IRS i stan.

Logistyka udziału niani

Oczywiście, jeśli rozważasz udział w niani, istnieje kilka codziennych zadań logistycznych, które będziesz chciał popracować z inna rodzina lub rodziny i niania przed pierwszym dniem — logistyka, którą prawdopodobnie będziesz często dopracowywać i dopracowywać wcześnie. Oto kilka do rozważenia:

  • Kto gospodarzy? A jak często?
  • Kto dostarcza posiłki i przekąski?
  • Jakie zajęcia na świeżym powietrzu mogą robić dzieci z nianią?
  • Z jakimi kamieniami milowymi oczekujesz pomocy?
  • Czy czas na ekran dla dzieci jest w porządku?
  • Jak będziesz otrzymywać codzienne aktualizacje?
  • Co jeśli twoje dziecko zachoruje w ciągu dnia?
  • Z jakim wyprzedzeniem Ty, inne rodziny/rodziny lub niania musicie zapewnić sobie czas wolny lub zakończenie umowy?

To oczywiście tylko próbka pytań do rozważenia. Ale miejmy nadzieję, że skieruje cię do porozumienia i rutyny, które mają sens. Ważne jest również, aby pamiętać o osobistych potrzebach swojej niani. Zaplanowanie czasu wolnego może być trudniejsze, na przykład podczas pracy dla dwóch rodzin.

„Jeśli potrzebujesz dnia wolnego, musisz zapytać rodziny, czy wszystko w porządku” – mówi Beatriz. „Czasami będą [być w porządku], ale może to być problem. Próbuję zapytać miesiąc wcześniej. Trudniej jest koordynować dwie rodziny”.

Posuwanie się naprzód z udziałem niani

Jeśli szukasz rozwiązania w zakresie opieki nad dziećmi podczas COVID-19 i później, warto rozważyć udział niani. Dopóki czujesz się komfortowo z wybraną nianią, a także z rodziną, z którą będziesz dzielić usługę — i opracuj niezbędną logistykę — jest to (stosunkowo) opłacalne rozwiązanie, które nie tylko uwalnia rodziców, ale także zapewnia dzieciom bardzo potrzebne kontakty towarzyskie interakcja. Czy nieuchronnie pojawią się załamania w aranżacji? Oczywiście. Ale jakie rozwiązanie opieki nad dziećmi ich nie ma? Udział niani to obejście, które może przekształcić się w lepszą sytuację dla wszystkich zaangażowanych stron.

Prawne i etyczne obowiązki korzystania z kamery niani

Prawne i etyczne obowiązki korzystania z kamery nianiKamery NianiPorada PrawnaNiania

Kamery niani — a w szczególności ukryte kamery niań — wiążą się z dziwną plątaniną odpowiedzialności etycznej i prawnej. To prawda, nawet gdy aparaty fotograficzne mnożą się na świecie na wszystkim...

Czytaj więcej