Návrhy na koronavirus: Proč se tyto páry zasnoubily během COVID

Pandemie COVID bylo zajímavé pro vztahy. Některé vzkvétaly v nových, společensky vzdálených, společných podmínkách; jiné se rozpadly kvůli dalšímu stresu a nevyřešeným problémům. Jedním zajímavým, a troufáme si říci povznášejícím, vztahovým trendem však je, že mnoho párů se zasnoubilo během COVID. Kromě nárůstu oznámení o zásnubách na sociálních sítích došlo v obou zemích k výraznému nárůstu prodeje zásnubních prstenů. Spojené státy. a v zahraničí. Příběhy o zásnubách COVID nejsou divné. Ale pořád se to zdá trochu překvapivé, když se nad tím zamyslíte, že?

Možná ne. Ale protože je velmi, velmi snadné být frustrovaný našimi partnery právě teď během této podivnosti v době, kdy v současné době existujeme, je opravdu příjemné vědět, že návrhy některých lidí na koronaviry prošly studna. Přemýšleli jsme tedy, bez ironie nebo jiné motivace, kromě zvědavosti a možnosti slyšet nějaké povznášející zprávy, co lidi přimělo se během pandemie zasnoubit? Bylo to improvizované? Uvědomili si lidé, že jsou spolu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu – nebo ne –, co jim chybí? Byla myšlenka naplánovat svatbu (kdykoli se budou moci konat znovu ve své skutečné podobě) ideální uzamčením?

Zde 12 různých jedinců vysvětluje, proč se zasnoubili. I když se všechny jejich odpovědi liší, jeden řádek zůstává: pandemie je přiměla uvědomit si, jak moc jeden pro druhého znamenali. Pojďme se tedy podělit o nějaké společensky vzdálené uznání za tyto příběhy a páry, které našly poslední stříbro pandemie.

Plánoval jsem to na měsíce.

„V květnu jsem požádal svou tehdejší přítelkyni o ruku. Minulý rok jsem dostal prsten a rozhodl jsem se, že s žádostí počkám do léta. Přišlo léto a s ním i COVID. Ale pomyslel jsem si: ‚Tohle se vlastně nic nemění, že?‘ Pořád ji miluji. Pořád si ji chci vzít. Svět je teď prostě divný. Že jo? Myslel jsem, že manželský život bude plný výzev, které nikdy neočekáváme. Proč tedy nezačít správnou nohou tím, že se jeden druhému zavážeme v jednom z nejnáročnějších období našeho života? Neřekl jsem to tak výmluvně, když jsem to navrhoval, ale byla to nervóznější, potácející se verze toho, která naštěstí fungovala dost na to, aby řekla ano." – Aaron, 37 let, Maryland

Dalo nám to naději

"Nesnáším to říkat, ale mám pocit, že naše zasnoubení bylo chytnutím naděje." Stav země nás oba tak, tak depresivní. Jako každý den se to zdá být horší. Byly týdny, kdy jsme si uvědomili, že jediné, co máme, jsme jeden druhého a že bychom nemohli vyjít ze dne na den, kdyby nebyli jeden pro druhého. Nebyl to formální rozhovor, jen zjištění, ke kterému jsme oba došli zhruba ve stejnou dobu. Mluvili jsme o svatbě a o týden později požádal o ruku. Mohu jmenovat asi 100 hrozných věcí, které z této pandemie vzejdou, ale naše angažmá bude jediná dobrá věc, která je všechny zastíní.“ – Michelle, 34 let, New York

Byl to zvláštní okamžik, na který jsme si vzpomněli na karanténu

„Žádné restaurace. Žádné bary. Žádné nakupování. Nejdelší dobu jsme mohli dělat jen to, že jsme se procházeli po stezkách v přírodní rezervaci poblíž našeho domu. Netrvalo dlouho a stala se z toho jedna věc, na kterou jsme se v celém tom nepořádku museli těšit. Byl to jen pěkný, klidný útěk z našeho domova a připomínka, že tam venku je stále krása. Tak jsem na jedné z našich procházek navrhl. Vypadalo to jako perfektní okamžik. Oba jsme společně objevili tuto novou aktivitu uprostřed takového chaosu a já si myslel, že by to bylo perfektní místo, kde si připomenout naši lásku a (doufejme) se zasnoubit. Řekla ano, a teď máme zvláštní okamžik, na který si vzpomeneme na karanténu, která nám bude trvat po zbytek našeho společného života.“ – Scott, 32, Ohio

Jako pár jsme zesílili

"Oba jsme dostali COVID." Skončil jsem na noc v nemocnici s dušností, což bylo opravdu děsivé. Jinak jsem docela zdravý chlap, takže nevím, že jsem se někdy skutečně bál o svůj život. Ale byl okamžik, kdy jsem měl toto mini zjevení „teď nebo nikdy“. Když jsme se oba vzpamatovali, vrátil jsem se ke klenotníkovi, kde jsme se poprvé podívali na prsteny. Pomohla mi jeden vybrat a já ten večer navrhl. Myslím, že jsem si myslel, že to celé byl test. Samozřejmě to neskončilo, ale díky tomu jsme se jako pár posílili a myslím, že je to dobré místo, kde začít náš vztah jako manžel a manželka." – Brian, 33 let, Pensylvánie

Tolik mi chyběla během karantény

„V červnu jsem měl narozeniny a moje přítelkyně se mě zeptala, co chci. Myslel jsem si a nemohl jsem na nic přijít. Další den se mě zeptala znovu. Stále nic. Zeptala se mě další den a já řekl, že chci, aby přišla. Byli jsme příliš opatrně v karanténě a skoro tři týdny jsme se neviděli osobně. Pořád jsme FaceTimed a moc mi chyběla. Takže přišla v den mých narozenin a já řekl: ‚Přišel jsem na to, co chci k narozeninám.‘ Řekla: ‚Já myslel sis, že chceš, abych přišel?‘ Řekl jsem, to proto, že chci, abys byla moje žena.‘ Pak jsem se jí zeptal. Všechny věci se považovaly za docela hladké." – Pete, 29, Illinois

Nebyli jsme si jisti, jak bude vypadat příští rok

„Moje žena a já jsme se zasnoubili a vzali během pandemie, protože jsme byli připraveni, a protože jsme si nebyli – vlastně nejsme – jisti, jak bude příští rok vypadat. Kulturně a politicky existuje šance, že bychom toho mohli mít hodně proti nám. Takže jsme se rozhodli, že svatba teď by to stačila, abychom mohli dělat věci po svém a dát se dohromady jako tým, kterým musíme být. Měli jsme přítele, který byl vysvěcen na internetu – myslím, že to stálo asi 30 dolarů – a uspořádali jsme malý obřad na dvoře našeho bytu. Pak jsme jen zoomovali a FaceTimed všem, abychom jim to řekli. V určitou chvíli budeme slavit ‚skutečně‘. Právě teď jsme rádi, že jsme spolu a že nás podporujeme." – Rebecca, 35 let, New York

Mluvili jsme o tom roky

„Překvapil jsem svého snoubence. Nejprve jsem se ho zeptal. O svatbě jsme mluvili roky, ale v našich životech se toho stalo hodně a zdálo se, že na to nikdy nebyl správný čas ani místo. Pak jsem dostal COVID. Naštěstí jsem byl v pořádku, ale to, že jsem byl dva týdny izolován, dalo věci na pravou míru. Jakmile jsem byl očištěn, poté, co jsem ho tak dlouho neviděl, požádal jsem ho, aby si mě vzal. Byl samozřejmě zaskočen, ale oba jsme věděli, že je to správné. Stále ještě oficiálně nemám prsten, což je v pořádku, ale od července jsme zasnoubení. Kdyby nebyla karanténa, kdo ví, jestli bychom někdy našli ten ‚správný čas‘? – Melissa, 36 let, New Jersey

V podstatě jsme už byli manželé

„Společný život během pandemie nám ukázal, že jsme oba otravní, malicherní, směšní a dramatickí. Ale i přes to všechno jsme se naučili, že se stále máme moc rádi. Byl jsem tak, tak nervózní, když pandemie poprvé začala. Začal jsem si říkat: ‚Pane bože, tohle bude jako vězení.‘ A občas to tak bylo. Ale pak jsem si to uvědomil, když jsem procházel každým dnem byl výzva, bylo to něco, co jsme společně zdolali. Tak jsem tu otázku položil minulý měsíc. Opravdu si myslím, že páry, které byly během této celé věci ‚nuceny‘ trávit čas spolu, měly štěstí. Ukazuje vám všechny nejhorší části vašeho vztahu, a pokud budete mít štěstí, že toho druhého i přes ně stále milujete.“ – Nick, 37, Connecticut

Uvědomili jsme si, že štěstí bylo jednoduché.

„Když si představím náš společný život, myslím, že jsme si s mojí snoubenkou vždycky mysleli, že budeme hodně cestovat, pořád chodit do restaurací a obecně jen žít vzrušující život. Pak jsme byli zamčeni kvůli COVIDu. Zpočátku jsme byli neuvěřitelně frustrovaní. Jako, až do té míry, že jsem na to úplně drzý. "Nemohu." věřit nemůžeme jít do a restaurace!‘ Ale pak jsme si začali uvědomovat, co nás na všech těch snech a nápadech bavilo, byla skutečnost, že je budeme dělat společně. Zasnoubili jsme se, protože jsme se naučili své manželství bude spolu báječně, místo toho, abychom spolu dělali něco zábavného." – Russ, 35 let, Colorado

Vsadili jsme se.

"Zapomněl jsem kterou, ale existuje film, kde dvě postavy uzavřou jednu z těch smluv, která zní: 'Pokud budeme oba svobodní, když nám bude oběma 40, vezměme se.' Náš zasnoubení bylo podobné, ale bylo to: ‚Pokud zůstaneme v domě déle než šest měsíců během karantény, pojďme se vzít.‘ Začalo to samozřejmě jako vtip, ale pak šest měsíců válel se kolem. Připomněl jsem to své tehdejší přítelkyni, řekl jsem něco jako: ‚Takže, uh, už je to šest měsíců…‘ Zasmála se a řekla: ‚Panebože, myslela jsem Totéž.“ Ani jeden z nás nemohl uvěřit, že to bylo vlastně tak dlouho, protože čas, který jsme spolu strávili, byl opravdu pěkný a letěl podle. Byli jsme na opravdu dobrém místě jako pár, takže jsme to udělali oficiálně. Všechno kvůli sázce." – Andrew, 35 let, Ohio

Našel jsem správný prsten.

„Nejsem holka s velkým diamantovým prstenem. Řekla jsem svému příteli, že bych raději měla zásnubní prsten, který by byl jedinečný a měl příběh. Náš první výlet z domu po velkém počátečním uzamčení vedl na bleší trh, jen jako způsob, jak to zkusit odlehčit. Téměř hned, jak jsme tam dorazili, jsme našli stánek se šperky s tímto úžasným topazovým prstenem, do kterého jsem se zamilovala. Bylo to velmi náhodné. Můj přítel mi ho koupil a později v noci řekl: ‚Vím, že jsi řekl, že nechceš zásnubní prsten s diamantem. Co takhle topazový?‘ Byla jsem úplně na podlaze, ale pak mi připomněl, jak jsem vždycky říkala, že chci ‚jedinečný prsten a příběh‘. Nenapadá mě lepší příběh než tohle." – Allie, 33, Kalifornie

Prostě mi to přišlo jako správný čas

„Nevím, jak to vysvětlit, ale prostě mi to přišlo jako správný čas. Byla sobota 18. července. Byl to krásný den. Zrovna jsme seděli venku na balkóně a zdálo se, že na tom všem nezáleží. Možná proto jsem věděl, že chci navrhnout. Když jsem tam seděl se svým přítelem, bylo to poprvé za několik měsíců, kdy se svět nezdál tak hrozný. Bylo ticho. Byl klid. A v našem malém koutě světa to bylo perfektní. Tak jsem se ho zeptal a on samozřejmě řekl: ‚To myslíš vážně?‘ Pak jsme se zasmáli. Trochu jsme plakali. A teď jsme zasnoubení." – Keith, 40 let, Colorado

Návrhy na koronavirus: Proč se tyto páry zasnoubily během COVID

Návrhy na koronavirus: Proč se tyto páry zasnoubily během COVIDZásnubyNávrhManželstvíVztahy

Pandemie COVID bylo zajímavé pro vztahy. Některé vzkvétaly v nových, společensky vzdálených, společných podmínkách; jiné se rozpadly kvůli dalšímu stresu a nevyřešeným problémům. Jedním zajímavým, ...

Přečtěte si více
Jak mohou muži pomoci přátelství přežít a prosperovat během koronaviru

Jak mohou muži pomoci přátelství přežít a prosperovat během koronaviruPřátelstvíVztahyPřáteléMužnost

Muži se těžko formují a udržují přátelství. To potvrzuje spousta výzkumů. Čas hraje roli, jistě. Stejně tak touha. Ale problémy maskulinita hrát velkou roli. Mnoho mužů se za myšlenku emoční zranit...

Přečtěte si více
"Pár přátel" může posílit váš vztah a učinit ho vášnivějším

"Pár přátel" může posílit váš vztah a učinit ho vášnivějšímPsychologPřátelstvíPáryManželstvíPřátelstvíVztahyPár PřátelSex

Schovávat se doma televizní flámy je to zábava, ale přiznejme si to: vy a váš partner se nebudete navzájem ohromit, když budete na gauči sdílet krabici Cheez-Its. Na druhou stranu, když trávíte čas...

Přečtěte si více